„Bez przebaczenia nie ma pokoju” – Msza św. z udziałem Biskupa z Aleppo

„Bez przebaczenia nie ma pokoju”

wizyta biskupa z Aleppo – Georges’a Abou Khazena

„W imieniu naszej wspólnoty parafialnej pragniemy podziękować za spotkanie, za wygłoszone do nas słowa. W Twojej osobie mogliśmy się spotkać na Eucharystii z całym Kościołem Aleppo, ze wszystkimi cierpiącymi Syryjczykami, którzy są tak bliscy naszym sercom. Niewiele możemy dla nich zrobić poza skromnym wsparciem materialnym. Przyjmij jednak nasze zapewnienie o modlitwie za wszystkich mieszkańców Syrii.” (więcej…)

Czytaj więcej

Niedziela Misyjna

Tegoroczna Niedziela Misyjna w naszej parafii upłynęła pod znakiem Adopcji Serca. Każda osoba odwiedzająca kawiarenkę mogła zapoznać się z dziećmi zaadoptowanymi w ramach programu przez naszych parafian oraz dowiedzieć się o warunkach adopcji. Pomocą służyła Pani Katarzyna Majcher z Ruchu Maitri, która odpowiadała na wszelkie pytania związane z Adopcją Serca.

Przy tej okazji Liturgiczna Służba Ołtarza wraz ze swoimi rodzicami zbierali fundusze na pomoc s. Hannie Gnatowskiej posługującej w Kamerunie.

DSC04934

GALERIA 

Czytaj więcej

Koncert Pieśni Kompozytorów Polskich z okazji Dnia Niepodległości

Koncert Pieśni Kompozytorów Polskich

z okazji Dnia Niepodległości

11.11.2017 roku

po Mszy św. o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny

 

Koncert w wykonaniu:

Jadwigi Postrożnej – mezzosopran (Wrocław)

Moniki Piechaczek – sopran (Opole)

Mateusza Rożka – piano (Opole)

 

Jadwiga Postrożna – Solistka Opery Wrocławskiej, doktor sztuki w dziedzinie wokalistyki, absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Laureatka prestiżowych konkursów wokalnych w Polsce i za granicą. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także Małopolskiej Fundacji Stypendialnej. Współpracowała z Filharmonią Wrocławską, Filharmonia Kaliską, Operą Bałtycką w Gdańsku, Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Muzycznym „Capitol” i Operetką Dolnośląską. Brała udział w festiwalach: Vratislavia Cantans, Letnim Festiwalu Operowy w Krynicy-Zdroju oraz Karpaczu, Festiwalu Pieśni Kompozytorów Polskich w Warszawie.

Jako solistka Opery Wrocławskiej stworzyła ponad dwadzieścia ról operowych, nadal tworząc nowe kreacje pracuje z wieloma znanymi dyrygentami i reżyserami tworząc kreacje operowe doceniane przez uznanych polskich i zagranicznych krytyków. W jej repertuarze oratoryjnym i symfonicznym znajdują się partie altowe oraz mezzosopranowe z dzieł największych kompozytorów tego gatunku.

Od wielu lat współpracuje z Chórem Mieszanym Canticum Iubilaeum z Limanowej oraz Chórem Ars Cantandi z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu śpiewając partie solowe, a także prowadząc warsztaty wokalne.

W czerwcu tego roku otrzymała tytuł Najlepszej śpiewaczki operowej przyznaną przez kapitułę Teatralnych Nagród Muzycznych w Warszawie.

 

Monika PiechaczekOpolanka. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Już w trakcie studiów podjęła współpracę z „Operą Polską” prowadzoną przez Marka Tracza, z którą nieprzerwanie kontynuuje współpracę.

Spośród pierwszoplanowych ról operowych wykonała partię Zuzanny z „Wesela  Figara” W.A. Mozarta, partię Anny Reich z „Wesołych kumoszek z Windsoru” O. Nicolaia,  partię Anny z „Nabucco” G. Verdiego, partię Frasquity oraz partię  Micaeli  z „Carmen” G. Bizeta, partię Lizy z „Krainy uśmiechu” Franza Lehara.

Została dwukrotnie laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie.

Brała udział w tournée po Niemczech, Szwajcarii i Polsce z operą W.A. Mozarta „Czarodziejski flet”, G. Verdiego „Nabucco”.

Regularnie koncertuje w repertuarze operetkowym, operowym, sakralnym w kraju i za granicą m. in Niemczech, Austrii, Turcji, Danii, Chinach.

Współpracuje z wieloma państwowymi instytucjami kulturalnymi oraz licznymi organizacjami animującymi lokalne życie kulturalne. Jest też częstym gościem licznych festiwali m. in Festiwalu Kiepury, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej, Festiwalu Muzyka Epok, Festiwalu „Spotkajmy się na Żeromskiego”, Letniego Festiwalu Operowego.

 

Mateusz Rożek, urodzony w Opolu. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Artysta brał udział w festiwalach i konkursach pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Dokonał licznych nagrań płytowych zrealizowanych w Studiu Polskiego Radia w Katowicach, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej