Schola przy parafii Matki Bożej Nieustajacej Pomocy powstała w 1997 r. i działała przez trzy lata. Należeli do niej uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 32 (już nieistniejacej). Była to bardzo liczna i prężnie działająca grupa dziewcząt pod opieką p. Jolanty Oleksiuk i p. Barbary Kołodziej. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniach, które odbywały się dwa razy w tygodniu. Na spotkaniach przygotowywaliśmy oprawę muzyczną Mszy św. na każdą niedzielę oraz pogłębialiśmy naszą wiarę. Największy wkład w rozwój i działalność scholi wniosły: Aldona Kania, Karolina Leśny oraz Karina Pszczółkowska.
W roku 2004, po długiej przerwie, odrodziła się działalność scholi dziecięcej. Opiekunami w tym czasie zostały w kolejnych latach panie: Jolanta Oleksiuk, Barbara Kołodziej, Anna Okurowska oraz Dorota Ochwat. W skład scholi wchodziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. gen. Leopolda Okulickiego. Spotkania również odbywały się dwa razy w tygodniu. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w pracę nad oprawą muzyczną Mszy św., modlitwy różańcowej, drogi krzyżowej oraz śpiewu podczas rekolekcji wielkopostnych. Schola nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową nr 28 znajdującą się na terenie parafii i wspólnie z uczniami oraz nauczycielami przygotowała Bożonarodzeniowy Koncert Charytatywny, mający na celu pozyskanie funduszy na obiady dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Szczególny wkład w działalność scholi włożyły: Karolina Okurowska, Aleksandra Miłkowska, Daria Wojtala, Paulina Świderska, Marta Szubert, Weronika Pszczółkowska, Rozalia Żaczek.
Aktualnie schola nadal działa angażując się w przygotowanie oprawy muzycznej Mszy św., uczestnicząc w nabożeństwach w parafii MBNP. W 2014 oraz 2015 roku schola brała czynny udział w Festynie Parafialnym zachęcając do zabawy ze śpiewem pod hasłem: „Kto śpiewa, ten dwa razy sie modli”. Z dużym zaangażowaniem od kilku lat schola bierze udział w uroczystościach szkolnych. Dziewczynki przygotowują koncert kolęd i pastorałek na spotkania: „Najmłodsi seniorom”, „Muchoborskie Kolędowanie”, „Koncert dla rodziny”.
Nie tylko praca nad doskonaleniem wokalnym naszych śpiewów zajmuje nam czas. Naszą tradycją stało się coroczne dekorowanie świątecznych pierników, które zawieszone na rodzinnej choince przypominają nam o miłych chwilach razem spędzonych. Na wytrwałych czekają różne niespodzianki na koniec spotkania (często bardzo słodkie).
Obecnie opiekę nad scholą sprawują: Jolanta Oleksiuk oraz Barbara Kołodziej. Najwiekszy wkład w rozwój i sukcesy scholi włożyły uczennice: Karolina Pakowska, Dorota Sikora Wiktoria Bednarczyk, Leila Chaikh Ali, Marta Jóźwin.
Liczymy na wzmocnienie naszej grupy przez młodsze uczennice, a tym które są już razem z nami życzymy wytrwałości i radości podczas wspólnej pracy i zabawy!